Fantastiškas, intrigos kupinas mažasis finalas: Aidas Viskontas metimu iš kampo pasiunčia "Mano būstas" komandą į nokautą 1438

Kovo 15 dieną Klaipėdos miesto Bendruomenių” taurės mažojo finalo rungtynėse susitiko “Mano būstas“ ir ”Kretinga“ komandos. Rungtynėse pergalę rezultatu 87:86 (24:18; 23:18; 13:17; 15:22; 12:11) iškovojo “Kretinga.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė laisvą krepšinį, “Kretinga” atrodė tik imitavo gynybą, neprasižengė nei karto per kėlinį, tačiau “Mano būstas” po pirmojo kėlinuko vistiek liko besivejančiųjų vaidmenyje rezultatu 18:24.

Antrajame ketvirtyje “Kretinga” pajungė aukštesnę pavarą ir pradėjo tolti nuo varžovų. Vienu metu komandas skyrė rekordinis 15 taškų skirtumas, tačiau tada “Mano būstas” kilo į šturmą: kelios sėkmingos atakos ir po taiklaus Valentino Rumiancevo tritaškio komandas jau beskyrė tik šeši taškai. Kėlinuko pabaiga visgi priklausė kretinigiškiams, kurie susigrąžino dviženklį pranašumą ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 11 taškų pranašumą. (47:36)

Trečiasis kėlinukas atrodė panašiai kaip ir antrasis. Iš pradžių “Kretinga” padidino savo pranašumą iki prieš tai turėto, tačiau kėlinukui persiritus į antrąją pusę “Mano būstas” vėl susistygavo ir grįžo į rungtynes. Po trijų kėlinių “Mano būstas” vis dar vijosi varžovus. (53:60)

Ketvirtąjį kėlinį Arnas Pilipavičius (Mano būstas) pradėjo aštuoniais taškais paeiliui ir taip po ilgo laiko pagaliau išvedė savo komandą į priekį (61:60) bei grąžino viltį kovoti dėl pergalės. Visą kėlinuką komandos keitėsi pirmaujančiųjų vaidmenimis kol rungtynes pasiekė kulminaciją. Likus keturiasdešimt sekundžių iki rungtynių pabaigos Šarūnas Stalmokas atakavo iš toli siekiant išvesti savo komandą į priekį, tačiau gavo netikėtą bloką nuo paties Valentino Rumiancevo, kuris užvedė į salę susirinkusius žiūrovus. Priešpaskutinioji ataka priklausė “Kretingos” ekipai, kurios metu Aidas Viskontas kosminiu metimu iš trijų taškų zonos išlygino rezultatą, kuris kaip parodė tolimesni įvykiai nuvedė komandas į pratęsimą. (75:75)

Pratęsime komandos laikėsi arti viena kitos ir intriga išliko iki pat rungtynių pabaigos. Likus 17 sekundžių iki rungtynių pabaigos kamuolį savo rankose turėjo “Mano būstas”, kurie atsilikinėjo tuo metu 83:85. Po poros “Kretingos” ekipos pražangų laiko liko viso labo 4 sekundės. Valentinas Rumiancevas asistavo paskutinį metimą iš už šoninės linijos, o taiklus Arno Pilipavičiaus tritaškis išvedė taškeliu į priekį “Mano būstas” komandą (86:85) paliekant rungtynių laikrodyje vos puse sekundės.

Po “Kretingos” paparašytos minutės pertaukėlės, “mėlynieji” žengė į aikštelę paskutinąjai atakai. Aidas Viskontas gavo kamuolį aikštelės kampe ir aukštos trajektorijos metimu pasiuntė “Mano būstas” ekipą į nokautą, išplėšdamas pergalę rezultatu 87:86. “Kretinga” tapo “Bendruomenių” taurės trečiosios vietos nugalėtojais.

Taiklus Arno Pilipavičiaus ir pergalingas Aido Viskonto metimas:

Rungtynių žaidėjai: MVP Aidas Viskontas (Kretinga) 33 t., 3 atk. k.,4 rez. p., 5 išp. p., 25 n. b.

Gintaras Beniušis (Kretinga) 14 t., 13 atk. k., 2 rez. p., 25 n. b.

Matas Staponas (Mano Būstas) 13 t., 18 atk. k., 5 rez. p., 8 išp. p., 29 n. b.