Karštakošių dvikova: dramos pareikalavusiose rungtynėse sunki "Urbovitos" pergalė 1061

Sausio 27 dieną Prolain taurės varžybose susitiko Autoegida“ ir Urbovita“ komandos. Rungtynėse pergalę rezultatu 71:68 (20:22; 13:15; 14:18; 24:13) iškovojo „Urbovita“.

Rungtynes taikliu metimu iš toli atidarė Rimvydas Zaveckas (Autoegida) ir leido savo komandai išsiveržti į priekį. Jau po pirmųjų minučių komandos turėjo, ką pasakyti viena kitai ir apsikeitė techninėmis pražangomis. „Urbovita“ pirmajame kėlinyje tritaškiais nepiktnaudžiavo ir žaidė taktinį krepšinį. Nepaisant paskutinę kėlinio sekundę pataikyto Andriaus Mockaus (Urbovita) dvitaškio, „Autoegida" laimėjo kėlinuką rezultatu 22:20.

Antrojo kėlinio pradžioje „Autoegida“ surengė 8:2 spurtą ir „Urbovita“ buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Po petraukėlės sekė taiklus Luko Grabausko (Autoegida) tritaškis, kuris padėjo „Autoegidai“ įgyti dviženklį pranašumą. Nepasimetusiai ir atkakliai kovojusiai „Urbovitai“ atsilikimą pavyko sumažinti ir po dviejų kėlinių jie atsilikinėjo keturiais taškais, rezultatu 33:37.

Trečiajame kėlinyje pamažu, bet ir vėl į priekį pradėjo bėgti „Autoegida“, o „Urbovitos“ komanda ir vėl buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės, kad nepaleistų varžovų per toli. Kėlinuką taikliu kabliu užbaigė Lukas Grabauskas (Autoegida) ir po trijų kėlinių „Autoegida“ pirmavo rezultatu 55:47.

Ketvirtajame kėlinyje virė labai arši dvikova. Abi komandos siekė pergalės bet kokia kaina. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė du taškai. Po „Autoegidos“ minutės pertraukėlės ir toliau vyko kova taškas į tašką. Likus pusantros minutės iki rungtynių pabaigos Linas Markaitis (Urbovita) įsūdė labai svarbų tritaškį ir komandai padėjo išsiveržti vienu taškeliu į priekį ir nuo to laiko prasidėjo nervų karas, kurį laimėjo „Urbovitos“ komanda rezultatu 71:68.

Rungtynių žaidėjai: MVP Alvydas Grikpėdis (Urbovita) 19 t., 5 atk. k., 2 rez. p., 10 išp. p., 31 n. b.

Linas Markaitis (Urbovita) 18 t., 7 atk. k., 8 rez. p., 8 išp. p., 25 n. b.

Gytautas Kibelkis (Autoegida) 10 t., 10 atk. k., 4 rez. p., 6 išp. p., 23 n. b.