Kova iki paskutiniųjų sekundžių: "Mano Būstas" ekipa tapo pavasario "Įmonių" taurės čempionais 1473

Birželio 13 dieną Klaipėdos miesto pavasario „Įmonių” taurės finalo rungtynėse susitiko „Mano Būstas“ ir „ERA“ komandos. Rungtynėse pergalę rezultatu 82:80 (22:21; 23:18; 12:24; 25:17) iškovojo „Mano Būstas”.

Nuo pat rungtynių pradžios komandos nusiteikė kovingai ir lepino žiūrovus finalo verta dvikova. Komandos keitėsi taikliais metimais tiek iš už tritaškio linijos, tiek baudos aikštelėje. „Mano Būstas“ ekipa buvo priversti žaisti su traumuotu, vienų iš savo lyderių – Valentinu Rumiancevu, tačiau komandai tai nepamaišė ir po pirmojo ketvirčio „Mano Būstas“ krepšininkai turėjo minimalų pranašumą 22:21.

Antrajame kėlinyje kiek geriau sekėsi „Mano Būstas“ komandos krepšininkams, kurie sukūrė keletą gerų epizodų tiek gynyboje, tiek puolime kas leido pasididinti pranašumą, o kėlinį karūnavo Martyno Maco metimas iš vidurio aikštės su antrojo ketvirčio sirena.

Antroje rungtynių pusėje „ERA“ komanda suaktyvino gynybą, pataikė keletą tolimų metimų, susikūrė rekordinį 9 taškų pranašumą ir jau atrodė, kad rungtynes perlaužė ir iškovojo pergalę, tačiau finalo herojumi tapo Arnas Pilipavičius (Mano Būstas), kuris rungtynių pabaigoje, pataikė du sunkius tritaškius, ir likus žaisti apie 14 sekundžių iki rungtynių pabaigos grąžino viltį sumažindamas savo komandos atsilikimą iki 1 taško 79:80, Aurimas Vaičiulis (ERA) išsimesdamas kamuolį netyčia permynė užribio liniją ir suteikė šansą varžovams, jie išnaudojo paskutinę minutės pertraukėlę, kuri pasiteisino ir po grąžaus derinuko Aivaras Urbonas gavo kamuolį po krepšiu o jį pražanga sustabdė varžovai, Aivaro ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo ir "Mano Būstas" komanda pirmavo 81:80, "ERA" po minutės pertraukėlės paskutinę ataką patikėjo Aurimui Vaičiuliui, kuris visas rungtynes dominavo po varžovų krepšiu, tačiau šį kart jis buvo sudvigubintas ir sužingsniavo. "ERA" komanda subaudavo Valentiną Rumiancevą, kuris pataikė pirmą baudos metimą o antrą tyčia prametė, nes laiko iki rungtynių pabaigos buvo likę vos 0,9 s. o stebuklingai išsigelbėję „Mano Būstas“ komanda apgynė čempionų titulą (82:80).

Rungtynių žaidėjai: MVP Aivaras Urbonas (Mano Būstas) 23 t., 9 atk. k., 4 rez. p., 4 išp. p., 32 n. b.

Arnas Pilipavičius (Mano Būstas) 14 t., 12 atk. k., 21 n. b.

Aurimas Vaičiulis (ERA) 24 t., 26 atk. k., 2 rez.p., 6 išp. p., 43 n. b.