Klaipėdoje įvyko pirmasis 2018/2019 m. Tarptautinio mėgėjų krepšinio turnyro turas (IABL) 414

Praėjusį šeštadienį (lapkričio 17 d.) Klaipėdoje įvyko 2018/2019 m. sezono tarptautinio mėgėjų krepšinio čempionato I turo varžybos (IABL – International Amateur Basketball League). Tai jau aštuntasis sezonas šiai lygai. Klaipėdoje susikovė 8 komandos iš Švedijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Planuojama, kad nuo sekančio turo komandų dar padaugės. Vyko atkaklios kovos, taškų rekordai ir drama su keturiais pratęsimais. Komandos paskirstytos į „A“ ir „B“ pogrupius, kuriuose žaidžia po vieną kartą tarpusavyje, o 2019-ųjų vasarą kovos dėl čempionų titulo.

Mūsų miestui atstovavo Klaipėdos krepšinio mėgėjų „Urbovitos lygos“ nugalėtoja – komanda „Gobana“. Komandos sudėtis: Elvinas Gintvainis, Renatas Jonelis, Evaldas Lengvinas, Dainius Rupšys, Haroldas Venskus, Jordanas Daukšas, Mindaugas Lapas, Andrius Mockus, Aurimas Rupšlaukis, Aurimas Zaburas, Paulius Žurna, Modestas Jurkaitis, Gedas Jurgulis. Komandos treneris Gedas Jurgulis o komandos vadovas Dainius Rupšys.

Pirmieji į aikštelę ir išbėgo lygos naujokai, šio turo šeimininkai Klaipėdos „Gobana“ – „Urbovitos lyga“ komanda ir svečiai iš Kauno – „Kauno krepšinio lyga“ komanda. Kauniečiams naujų varžovų pajėgumas buvo nežinomas, o šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi įrodinėti kad ne veltui kelerius metus yra stipriausia Klaipėdos krašto mėgėjų komanda. Klaipėdiečiai iškarto išsiveržė į priekį ir praktiškai visas rungtynes kontroliavo situaciją bei pasiekė pirmąją savo pergalę IABL istorijoje nugalėdami kauniečius rezultatu 84:60.

Antrosiose varžybose „Gobanai“ teko žaisti su lygos grandais – Maskvos Lomonosovo universitetu (МГУ им. Ломоносова), pernai metų Rusijos studentų lygos čempionais. Nuo pat pradžių komandos žaidė gana apylygiai ir nei viena nenorėjo nusileisti, tačiau vėliau maskviečiai įrodė savo pranašumą ir nugalėjo šeimininkus rezultatu 74:62. Maskvai S.Kozlov pelnė 19 tašku, o klaipėdiečiams E.Lengvinas 29 taškus.

Naudingiausiu Klaipėdos komandos turo žaidėju pripažintas Evaldas Lengvinas, kuris vidutiniškai per varžybas pelnė 21 tašką, atkovojo po 7 kamuolius, atliko po 2 rezultatyvius perdavimus bei rinko po 27 naudingumo balus.

Kitoje grupėje Vilniaus „Tegra“ metė rimtą iššūkį praeitų metų čempionams iš Latvijos Rygos „Rumba/LSPA“ ekipai. Nors vilniečiai labai stengėsi ir ilgai kovojo kaip lygus su lygiais, tačiau latviai savo komandoje turėjo Latvijos krepšinio žvaigždutę Nauris Miezis, kuris vienas pelnė beveik pusę savo komandos surinktų taškų. Vilniečiai nusileido svečiams iš Rygos rezultatu 92:106. Kaip jau minėjome „Rumba/LSPA“ komandai N.Miezis įmetė 52 taškus! Vilniečių gretose V.Bendikas pelnė 22 taškus.

Atkakliausiai vyko rungtynėse tarp Maskvos „You‘re On“ ir Švedijos „Hogano“. Užfiksuoti net 4 pratęsimai! To dar IABL istorijoje nėra buvę. Komandos labai lygiai kovojo ištisas 40 minučių. Niekaip nepavyko išsiaiškinti nugalėtojo, ne tik per pagrindinį laiką, bet ir po pirmo, antro bei trečio pratęsimų. Tik ketvirtąjame pratęsime kiek daugiau jėgų išsaugoję maskviečiai išplėšė pergalę rezultatu 107:102. Verta paminėti kad šiose rungtynėse Švedijos komanda atkovojo 77 kamuolius ir užfiksavo naują IABL rekordą. Nugalėtojų gretose M. Klikov atliko trigubą dublį (25 taškai, 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių).

Priešpaskutinėse turo rungtynėse Vilniaus „Tegra“ nugalėjo pavargusius po keturių pratęsimų Švedijos atstovus (94:82), na o kitoje salėje paskutinėse rungtynėse, Rygos „Rumba/LSPA“ įveikė taip pat jėgas apleidusius Maskvos „You‘re On“ krepšininkus rezultatu 88:59

Taigi taip audringai praėjęs pirmasis etapas žada didžiulę intrigą šiame IABL sezone, kadangi, prie senbuvių prisijungus konkurencingoms ekipoms, dar sunkiau bus prognozuoti absoliutų lygos nugalėtoją.